Co je třeba vědět

Solárium

Co je třeba vědět pro opalování v soláriu.

Všichni lidé nemají stejný typ kůže, její citlivost se liší od jedince k jedinci. Pamatujte na to při opalování. A používejte klinicky testované přípravky, které jsou speciálně vyrobeny a určeny k opalování v soláriu. Důležitým doporučením je použití přípravku po opalování, z důvodu regenerace a především hydratace pokožky.

SoláriumPři opalování nepoužívejte žádný ochranný krém, olej nebo samoopalovací krémy. Tyto produkty mohou obsahovat látky, které by mohly účinek UV záření negativně ovlivnit.

Před opalováním se nesprchujte, neboť by se po smytí ochranného filmu pokožka stala velmi citlivou a UV záření pro ni velmi nebezpečnou.

Po opalování se nesprchujte, neboť by biologický proces, který probíhá ještě 2-3 hodiny po samotném ozáření pokožky nebyl dokončen a tím bychom mohli považovat naše penízky za vyhozené.

Přípravky pro opalování

Kosmetické produkty jako parfémy a make up mohou být rovněž s UV aktivní. Při opalování by kůže měla být bez kosmetických přípravků. Některé z těchto přípravků vnikají hluboko do kůže a proto by kůže měla být minimálně 3 hodiny před sluněním očištěna. Ještě lépe je nepoužívat v den opalování žádný make-up a parfém.

Brýle do soláriaChraňte si oči speciálními brýlemi vhodnými do solária, a to i když v reklamě opalující se osoby žádné brýle nemají. UV záření, které proniká přímo do očí, může způsobit krátkodobé i trvalé oční onemocnění.

Běžně prodávané průhledné brýle s UV filtrem ochranu proti UV záření v soláriu nezaručí.

Přípravky například beta-karoten, které slibují opálenou pleť bez opalování, nepoužívejte nikdy v kombinaci se soláriem, neboť zvyšují riziko spálení kůže. Naopak přípravky pro regeneraci pokožky jakými jsou například vitamíny C, E a minerální prvek selen jsou lékaři doporučovány.

Také vřele doporučujeme používat peeling – opálíte se rychleji, rovnoměrněji a opálení déle vydrží. Po peelingu je však pleť tenčí a vůči slunečnímu záření citlivější – vyžaduje více ochrany, nikoliv tedy peeling a hned do solária, ale ponechte si čas na adaptaci.